بیمه مسافرتی دات کام معتبرترین درگاه فروش و صدور آنلاین بیمه مسافرتی سامان می‌باشد. در این وب‌سایت خرید کاربران بی واسطه از بیمه مسافرتی سامان است و حق بیمه مستقیما به حساب شرکت بیمه سامان واریز می‌شود.

گروه کارگزاری ۱۵۶۵ بیمه مرکزی، از تاریخ ۱ / ۱۰ / ۱۳۹۸ پس از اخذ مجوزهای فعالیت از بیمه مرکزی ایران، رسما شروع به کار نموده است. شایان ذکر است این گروه از سال ۱۳۸۹ به صورت پیوسته و تخصصی در زمینه فروش و صدور بیمه مسافرتی به صورت آنلاین و آفلاین، فعالیت نموده و بسیاری از آژانس‌های مسافرتی و پلتفرم‌های آنلاین، همکار این مجموعه هستند. در حال حاضر مسافران می‌توانند در این وبسایت همه طرح‌های بیمه مسافرتی را مشاهده و مقایسه کنند و بر اساس نیاز و بودجه خود اقدام به خرید بیمه مسافرتی نمایند.

پروانه کارگزاری رسمی بیمه مرکزی

مختصری درباره بیمه مسافرتی

بیمه مسافترتی شاخه‌ای از بیمه‌های اشخاص و زیر مجموعه بیمه درمان در شرکت‌های بیمه‌ای می‌‌باشد. بیمه مسافرتی در ایران تا حدود سال ۱۳۹۵ به نام بیمه AXA شناخته می‌شد و شرکت‌های بیمه‌ای در ایران در واقع بیمه مسافرتی را با نام AXA به فروش می‌رساندند.
شرکت بیمه AXA به صورت تخصصی در سراسر دنیا بیمه مسافرتی را عرضه می‌نمود فلذا به همین دلیل بیمه‌های مسافرتی شرکت‌های بیمه‌ای با نام آکسا به بیشتر مردم معرفی شد. شرکت بیمه AXA به عنوان طراح بیمه مسافرتی در جهان شناخته می‌شود.
طبقه بندی بیمه‌نامه‌های مسافرتی به این صورت است:
۱ بیمه مسافرتی سراسر نقاط دنیا با پوشش ۵۰.۰۰۰ یورو
۲ بیمه مسافرتی حوزه شنگن و اروپا با پوشش ۳۰.۰۰۰ و ۵۰.۰۰۰ یورو
۳ بیمه مسافرتی سراسر نقاط دنیا بجز آمریکا – کانادا – ژاپن با پوشش ۵۰.۰۰۰ یورو
۴ بیمه مسافرتی حوزه خلیج فارس و خاورمیانه با پوشش ۱۰.۰۰۰ یورو
لذا با توجه به دسته بندی فوق، افرادی که قصد سفر داشتند با توجه به منطقه یا مناطقی که مقصدشان بود می‌توانستند اقدام به خرید بیمه مسافرتی خود نمایند.
بیمه‌نامه‌های مسافرتی در قالب نوع سفر اعم از سینگل یا مالتی پل نیز قابلیت طبقه‌بندی دارد.
بیمه‌نامه مسافرتی مالتی پل (چند بار خروج از کشور) بدین معنی که افرادی که دائم در سفر هستند و دائما بین محل اقامت خود و سایر کشورها و یا از کشوری به کشور دیگر سفر می‌نماید می‌توانند بیمه‌نامه مالتی پل برای خود خریداری نمایند. این بیمه‌نامه ها بیشتر بیمه‌نامه‌های بلند مدت می باشند مانند بییمه نامه های سه ماهه و شش ماهه و یک ساله .
بیمه نامه مسافرتی سینگل (یک بار خروج از کشور) که برد زمانی این بیمه نامه از یک روز تا سه ماه متغیرمی باشد و بیشتر برای افرادی که مقصد سفر آنها یک کشور می باشد کارا است.
با توجه به توضیحات فوق فردی که یک بیمه نامه مالتی پل به مقصد آمریکا و کانادا و ژاپن با پوشش۵۰.۰۰ یورو خریداری می‌نماید با این بیمه نامه به در همه کشور های جهان می تواند از پوشش بیمه ای برخوردار باشد.

دسته‌بندی بیمه‌نامه مسافرتی در ایران

این دستهبندی بیشتر توسط شرکت بیمه سامان در ایران با توجه به نیاز جامعه و خواست بازار صورت پذیرفت. و در این طبقه بندی شرایط اقتصادی، اجتماعی و آیین‌نامه‌های گردشگری موثر بوده‌اند. به همین دلیل همانگونه که در سایت بیمه مسافرتی ملاحظه می‌کنید، طرح‌های متفاوتی از یبمه‌نامه‌ها برای مسافرین نمایش داده شده است که غالب آنها در واقع از همان طبقه بندی فوق پیروی می‌کنند اما به جهت بررسی ساده تر با توجه به هدف بازدید کنندگان در طرح‌های بیشتری ارایه شده است.