خرید آنلاین بیمه مسافرتی ایتالیا

مقایسه طرح‌ها، انتخاب و خرید آنلاین بیمه مسافرتی ایتالیا

طبق اعلام سفارت ایتالیا برای دریافت ویزا میبایست اعتبار بیمه‌نامه مسافرتی، از دوره ویزا (مدت سفر) ۱۰ روز بیشتر باشد.

اعتبار بیمه‌نامه مسافرتی، از زمان (تاریخ) درج مهر خروج بر روی گذرنامه مسافر آغاز می‌شود. این بیمه‌نامه مسافرتی علاوه بر کشور ایتالیا در تمامی کشورهای حوزه شینگن معتبر است.

خرید اینترنتی و صدور آنی، بی‌واسطه از بیمه مسافرتی سامان

 

بیمه مسافرتی ایتالیا

بیمه مسافرتی ایتالیا چیست و چه ریسک‌هایی را تحت پوشش قرار میدهد؟

بیمه مسافرتی ایتالیا بیمه سامان، بدون شک بهترین و کامل‌ترین بیمه‌ی سفر به کشور ایتالیا می‌باشد که پوشش‌هائی را از سقف ۳۰,۰۰۰ یورو تا سقف ۷۰,۰۰۰ یورو ارائه میدهد و مسافران می‌توانند این طرح Full Cover را آنلاین از بیمه مسافرتی دات کام تهیه کنند.

مسافرت به کشور ایتالیا می‌تواند با اهداف تحصیلی، توریستی و یا اقامتی باشند که شرایط داشتن بیمه مسافرتی برای هرکدام متفاوت است. همچنین زمانی که شخصی برای اخذ ویزای ایتالیا اقدام می‌کند، به او گفته می‌شود که می‌بایست بیمه مسافرتی ایتالیا (حوزه شینگن) را هم تهیه کند.

بیمه مسافرتی ایتالیا به شما، در صورت بروز مشکلاتی مانند موارد پزشکی و دندانپزشکی و بیماری، حادثه، از دست رفتن چمدان یا مدارک و بار، تأخیر پرواز و غیره، در کشور ایتالیا، حمایت مالی و کمک‌های لازم را ارائه خواهد داد.

بیمه مسافرتی دات کام، مرجع فروش و صدور آنلاین بیمه مسافرتی سامان

پادکست بیمه مسافرتی ایتالیا

معرفی، خرید، پوشش‌ها، کمک‌رسان و …

خرید آنلاین بیمه مسافرتی ایتالیا

خرید اینترنتی بیمه مسافرتی سامان ایتالیا

نمونه بیمه مسافرتی سامان ایتالیا (حوزه شینگن) که به صورت آنلاین خریداری و صادر شده و مورد قبول سفارت ایتالیا می‌باشد:

نمونه بیمه مسافرتی کانادا صادر شده آنلاین در bimemosaferati.com

ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است. پایتخت ایتالیا، رم (Rome)، یکی از شهرهای تاریخی معروف جهان است و همچنین مرکز فرهنگی و تاریخی کشور محسوب می‌شود. ایتالیا به دلیل میراث فرهنگی غنی، آثار باستانی، هنرهای زیبا، غذاهای لذیذ و مناظر طبیعی زیبا، یک مقصد گردشگری معتبر در سراسر جهان است. همچنین کشور ایتالیا با داشتن دانشگاه‌های معتبر مقصد بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان است.

ایتالیا یک کشور جمهوری فدرال با جمعیتی متنوع و زبان رسمی ایتالیایی است. اقتصاد این کشور بسیار تنوع دارد و شامل صنایعی مانند مد و لباس، خودروسازی، طراحی و هنر، غذا و نوشیدنی، صنعت گردشگری و بسیاری از دیگر صنایع است. همچنین، ایتالیا به عنوان معبد موزیک اپرا و هنرهای نمایشی نیز شناخته می‌شود.

ایتالیا تاریخ طولانی و غنی‌ای دارد و به عنوان محل تولد امپراتوری‌های رمی باستان و معماری بزرگانه گوتیک و رنسانس شناخته می‌شود. این کشور دارای معالم تاریخی مانند کلیسای سن پیترو و کلیسای سنت مارکو در ونیز، کلیسای دومو در فلورانس، و کلیسای سیستین در رم است.

ایتالیا یک کشوری با آشپزی معروف است و غذاهایی مانند پاستا، پیتزا، ریزوتو، اسپاگتی، و سیب‌زمینی سرخ‌شده از جمله غذاهای محبوب این کشور هستند. همچنین، ایتالیا تولیدکننده معروفی از نوشیدنی‌ها و محصولات دلچسب مانند شراب و قهوه است.

تحصیل در ایتالیا تجربه‌ای مهم و مفید می‌تواند باشد. در زیر چند نکته مهم درباره سفر تحصیلی به ایتالیا آورده شده است:

  1. مقاطع تحصیلی: ایتالیا دارای دانشگاه‌های بسیار معتبر و متنوعی است که از مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می‌دهند. می‌توانید برنامه‌های تحصیلی در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را انتخاب کنید.
  2. زبان: زبان ایتالیایی زبان رسمی ایتالیا است. برای تحصیل در ایتالیا، شما نیاز به مهارت‌های زبان ایتالیایی دارید. بسیاری از دانشگاه‌ها دوره‌های زبانی ارائه می‌دهند تا به شما کمک کنند تا مهارت‌های زبانی خود را ارتقاء دهید.
  3. ویزا: برای تحصیل در ایتالیا، شما نیاز به ویزای تحصیلی دارید. این ویزا به شما اجازه می‌دهد برای تحصیل در ایتالیا و ورود به این کشور را داشته باشید. باید از سفارتخانه یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود مراجعه کرده و فرآیند اخذ ویزا را آغاز کنید. دقت داشته باشید ارائه بیمه مسافرتی به سفارت ایتالیا اجباری است. بیمه‌نامه‌ای که در این سایت به صورت آنلاین خریداری می‌کنید مورد قبول سفارت ایتالیا و همچنین دانشگاه‌های ایتالیا می‌باشد.
  4. هزینه‌ها: تحصیل در ایتالیا هزینه‌هایی دارد، از جمله شهریه دانشگاهی، هزینه‌های زندگی، کتب و مواد آموزشی، و هزینه‌های ویزا. برای تحصیل تحقیق کافی در مورد هزینه‌ها و منابع مالی مورد نیاز را انجام دهید.
  5. مسکن: پیدا کردن مسکن مناسب در ایتالیا مهم است. ممکن است دانشگاه‌ها به شما کمک کنند تا مسکن دانشجویی را پیدا کنید یا خودتان می‌توانید در خانه‌های شخصی اقامت کنید.
  6. زندگی دانشجویی: زندگی دانشجویی در ایتالیا فرصتی برای تجربه فرهنگی و اجتماعی منحصر به فرد است. شما می‌توانید به فعالیت‌های فرهنگی شرکت کنید، آشنایی با مردم محلی کنید و از تجربه‌های گردشگری خود بهره‌برید.
  7. تجربه آموزشی: ایتالیا دارای سیستم آموزشی معتبری است و تحصیل در این کشور فرصتی برای افزایش دانش و مهارت‌های خود است. شما می‌توانید از دسترسی به اساتید ماهر و تجربه‌های آموزشی متنوع بهره‌برید.

سفر تحصیلی به ایتالیا می‌تواند تجربه‌ای تحصیلی و فرهنگی جذاب باشد. برای موفقیت در این تجربه، برنامه‌ریزی دقیق و آمادگی کافی مهم است.

آیا بیمه مسافرتی برای سفر به ایتالیا اجباری است؟

در جواب این سوال باید گفت بله! اگر برای ورود به کشور ایتالیا قصد دریافت ویزای شینگن را دارید، قبل از درخواست ویزای ایتالیا باید بیمه مسافرتی معتبری تهیه کرده باشید که به سفارت ایتالیا ارائه دهید. در واقع اگر شما از ایران سفر می‌کنید میبایست بیمه مسافرتی ایتالیا را تهیه کنید.
اما اگر در حوزه شینگن زندگی می‌کنید و می‌توانید بدون ویزا به ایتالیا سفر کنید، بیمه مسافرتی اجباری نیست، اگرچه با توجه به ریسک‌های سفر، در هر صورت توصیه می شود.

هزینه بیمه مسافرتی برای ایتالیا چقدر است؟

محاسبه هزینه یا قیمت بیمه مسافرتی بر اساس متغیرهایی مانند سن مسافر، مقصد یا مقاصد مورد نظر، نوع و سقف پوشش‌های بیمه‌ای و خدمات ارائه شده شرکت بیمه، مدت زمان اعتبار بیمه نامه مسافرتی، سقف تعهد هزینه‌های پزشکی و دندانپزشکی و فوریت‌های پزشکی و مدت زمان سفر که به عبارتی از لحظه خروج از کشور آغاز شده و تا لحظه بازگشت به کشور را شامل می‌شود، بستگی دارد. هرگونه تغییرات در هر کدام از عوامل ذکر شده موجب تغییر در نرخ و قیمت بیمه مسافرتی برای هر فرد خواهد شد.
شما می‌توانید از طریق فرم بالای صفحه، اطلاعات سفر خود را وارد کنید و طرح‌ها و هزینه‌های بیمه مسافرتی ایتالیا را با توجه به سفر خود، ملاحظه کنید.
در نظر داشته باشید سفارت ایتالیا بیمه مسافرتی با پوشش‌های حداقل ۳۰،۰۰۰ یورو را از شما قبول می‌کند اما می‌توانید بیمه‌نامه مسافرتی تا سقف ۷۰,۰۰۰ را تهیه کنید که در صورت بروز حادثه پوشش‌های بیمه‌ای بالاتری دریافت کنید.
خرید بیمه مسافرتی ایتالیا

اهمیت داشتن بیمه مسافرتی ایتالیا

زمانی که مسافر با برخی از مشکلات پیش‌بینی‌نشده در سفرهای خارجی روبه‌رو شود، اهمیت بیمه مسافرتی مشخص می‌شود. در صورتی که حادثه‌ای در سفر به ایتالیا اتفاق بیافتد، داشتن بیمه مسافرتی می‌تواند به شما کمک کند و مشکلات مربوطه را تسهیل کند. برخی از حوادث ممکن در سفر به ایتالیا می‌توانیم مثال بزنیم:

۱. بیماری یا آسیب بدنی: اگر شما یا همراهانتان در سفر به ایتالیا بیمار شوید یا آسیب ببینید، بیمه مسافرتی شما را در هزینه‌های پزشکی و درمانی پوشش می‌دهد و امکان درمان از بهترین منابع را فراهم می‌کند.

۲. تأخیر پرواز: اگر پرواز شما به مقصد ایتالیا تأخیر داشته باشد و شما به هتل و امکانات اقامتی نیاز داشته باشید، بیمه مسافرتی می‌تواند هزینه‌های اقامت موقت را تحت پوشش قرار داده و به شما کمک کند.

۳. از دست رفتن بار: اگر بار شما در سفر به کشور ایتالیا از دست برود یا خسارت ببیند، بیمه مسافرتی می‌تواند هزینه جبران خسارت و بازپرداخت هزینه‌ها را پوشش دهد.

۴. مسئولیت مدنی: اگر هنگام اقامت در ایتالیا حادثه‌ای به وقوع بیاید که باعث آسیب به دیگران یا اموال آنها شود و شما مسئولیت دارید، بیمه مسافرتی می‌تواند مسئولیت‌های مدنی و حقوقی و قضائی شما را پوشش دهد.

۵. روان‌شناسی: داشتن بیمه مسافرتی می‌تواند خیال شما را در طی سفر آسوده‌تر کند، زیرا شما مطمئن هستید که در مواجهه با مسائل ناخوشایند، از حمایت بیمه برخوردار هستید.

در هر حالت، داشتن بیمه مسافرتی قبل از سفر به ایتالیا می‌تواند به شما اطمینان بیشتری بدهد و در صورت بروز حوادث ناخواسته، به شما کمک کند تا مشکلات را بهتر مدیریت و حل کنید. بنابراین، پیشنهاد می‌شود قبل از سفر، به خرید بیمه مسافرتی مناسب اقدام کنید تا بهترین تجربه‌ی سفر را به دست آورید.

اگر قصد خرید بیمه مسافرتی دانشجویی را دارید از این صفحه بازدید کنید.

همچنین می‌توانید اینجا با نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی آشنا شوید.

پوشش‌های بیمه مسافرتی ایتالیا

بیمه مسافرتی ایتالیا با ۳ سقف پوشش بیمه‌ای قابل خریداری می‌باشد که هر طرح می‌تواند پوشش‌های متنوعی را به مسافرین کشور ایتالیا ارائه دهد. در ادامه، برخی از انواع پوشش‌های بیمه مسافرتی معمول برای سفر را بررسی می‌کنیم:
مسافری که قصد سفر به ایتالیا را داشته باشد می‌تواند بیمه‌نامه‌هایی با سقف‌های ۳۰.۰۰۰ یورو و ۵۰.۰۰۰ یورو و ۷۰.۰۰۰ یورویی یا Full Cover را تهیه نمایند.

همچنین در پوشش‌های بیمه‌های مسافرتی، بیمه‌نامه‌هایی طراحی شده‌اند که بیماری‌های مسبوق به سابقه یا بیماری‌های پیش زمینه‌ای را نیز پوشش می‌دهند لذا به افرادی که بیماری‌های پیش زمینه‌ای مانند بیماری قلبی، فشار خون، قند خون، دیابت، سنگ کلیه و … را دارند پیشنهاد می‌شود بیمه‌نامه مسافرتی با پوشش بیماری مسبوق به سابقه را خریداری نمایند.

موارد تحت پوشش بیمه مسافرتی ایتالیا

۱. پوشش پزشکی:

این پوشش شامل مراقبت‌های پزشکی، بستری در بیمارستان، داروها، معاینات و سایر خدمات بهداشتی تا سقف بیمه نامه مسافرتی خریداری شده می باشد.
هر چند که بیمه نامه ای نیز جهت بیماری‌های زمینه‌ای یا مسبوق به سابقه طراحی شده و در سایت موجود می باشد. مسافر با خرید این بیمه‌نامه و پرداخت حق بیمه‌ی مربوطه، بیماری‌های مسبوق به سابقه خود را مانند بیماری‌های قلبی و کلیوی را نیز تحت پوشش قرارمی دهد. پوشش پزشکی بیمه مسافرتی شامل پرداخت هزینه‌های پزشکی و درمانی در طول مدت سفر و در کشور مقصد سفر به استثنا هزینه‌های زیبایی تا سقف بیمه‌ای خریداری شده می‌باشد. در طرح بیمه مسافرتی ایتالیا چنانچه در طول مدت سفر بیماری حادث شود و یا حادثه‌ای که منجر به مصدومیت، برای مسافر رخ دهد، مسافری که بیمه‌نامه مسافرتی قبل از شروع سفر خود خریداری نموده می‌تواند خسارت‌های مربوطه را از محل بیمه نامه خود از شرکت بیمه مربوطه داخل و یا خارج ایران تا سقف مندرج در بیمه‌نامه را دریافت نماید.

۲. پوشش دندانپزشکی:

این پوشش هزینه‌های خدمات فوریت‌های دندانپزشکی را تا سقف مندرج در بند فوریت‌های دندانپزشکی بیمه‌نامه را شامل می‌شود.

۳. پوشش تأخیر پرواز:

این پوشش هزینه‌های غیر مترغبه در سفر شما را تأمین می‌کند که در صورت تأخیر پرواز در طول مدت سفر، هزینه‌های مرتبط با اقامت موقت، خوراک و انتقال به مقصد نهایی را پوشش میدهد.

۴. پوشش بار:

این پوشش شامل خسارت یا از دست رفتن بار شما در سفر به کشور مقصد است. ممکن است شامل هزینه جبران خسارت، جبران از دست رفتن بار، و هزینه‌های مربوط به بار مسافرتی شما باشد. این پوشش بیمه‌ای هزینه‌های الزامی سفر را در صورت عدم دریافت چمدان در کشور مقصد را پرداخت می‌نماید. مانند خرید لوازم بهداشت شخصی و خرید لباس مورد نیاز در سفر.

لازم به ذکر است در سفرهایی که دارای استاپ در بین مسیر می‌باشند این پوشش توصیه می‌گردد.

۵. ارسال وجه انضمان:

در صورتی که وجه نقد بیمه شده در طول مدت سفر در نتیجه مفقود شدن بار و یا سرقت بار و یا حادثه و بیماری از بین برود و نیز مبلغ مورد درخواست بیمه شده قبل از سفر به صورت وجه نقد نزد شرکت بیمه سپرده شده باشد تا سقف مندرج در بیمه نامه در سفر به بیمه شده پرداخت می‌گردد.

۶. پوشش معاضدت حقوقی:

شامل مشاوره حقوقی و پرداخت هزینه‌های دعاوی بیمه شده در صورتی که طبق قوانین مدنی کشور مربوطه تحت پیگرد باشد تا سقف مندرج در بیمه‌نامه

۷. پوشش بازگرداندن جسد‌:

هزینه بازگرداندن فرد فوت شده و تشریفات اداری مربوطه از هر کشور خارجی به ایران معادل ۱۵ بلیط اکونومی ایرلاینی می‌باشد که متوفی را به کشور مبدا باز می‌گرداند.
لازم به ذکر است که در بسیاری از موارد منجر به فوت هزینه‌های بیمارستانی اعم از حادثه یا بیماری هم مستتر میگردد که جمیع مباحث منجر به هزینه‌های بسیار گزاف برای گردشگران در سفر می گردد.

۸. پرداخت هزینه‌های بلیط رفت و برگشت:

هزینه اقامت یک نفر به درخواست بیمه شده مشروط به اینکه بیمه شده بیش از ۱۰ روز در محل اقامت بستری شده باشد تا سقف مندرج در بند بیمه نامه.

۹. هزینه‌های بازگشت ضروری:

یکی از اعضای بلافصل خانواده به کشور محل اقامت در صورتی که بیمه شده بیش از ۱۰ روز بستری شده باشد. و یا هزینه بازگشت کودکان زیر ۱۵ سال بیمه شده به ایران در صورت فوت و یا بستری شدن بیش از ۱۰ روز بیمه شده در مقصد سفر.

۱۰. پرداخت هزینه‌های بازگشت غیر منتظره:

شامل پرداخت هزینه‌های بازگشت مسافر بیمه شده به ایران به دلیل مسایل حاد پزشکی

۱۱. جبران هزینه های بیماری کوید ۱۹:

در صورت ابطلاع بیمه شده به بیماری کوید ۱۹ در طول مدت سفر
چناچه ۷۲ ساعت قبل از سفر تست کوید ۱۹ را داده باشد و کارت واکسن دوز دوم را نیز داشته باشد هزینه‌های بیماری و قرنطینه بیمه شده تا سقف مندرج در پوشش کوید ۱۹ قابل پرداخت خواهد بود.

مهم است که قبل از خرید بیمه، شرایط و محدودیت‌های هر پوشش را به دقت مطالعه کنید و اطمینان حاصل نمایید که بیمه نامه مسافرتی خریداری شده تمامی نیازهای شما را پوشش می‌دهد.

همچنین، توجه داشته باشید که پوشش‌ها و شرایط می‌توانند در هر طرح بیمه‌ای متفاوت باشند.

اگر همچنان سوال یا ابهامی در خصوص خرید یا استفاده از بیمه مسافرتی دارید، با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید. به صورت ۷/۲۴ پاسخگوی مسافرین گرامی هستیم.