خرید آنلاین بیمه مسافرتی ترکیه

مقایسه طرح‌ها، انتخاب و خرید آنلاین بیمه سفر به ترکیه

– چرا بیمه مسافرتی ترکیه؟

بیمه مسافرت به ترکیه چیست و چه ریسک‌هایی را تحت پوشش قرار میدهد؟

بیمه مسافرتی برای ترکیه یکی از موارد مهمی است که قبل از سفر به این کشور میبایست در نظر گرفته شود. بیمه مسافرتی ترکیه به شما در صورت بروز مشکلات در سفر به ترکیه، مانند بیماری، حادثه، از دست رفتن چمدان یا مدارک و بار، تأخیر پرواز و غیره، حمایت مالی و کمک‌های لازم را ارائه خواهد داد.

بیمه مسافرتی دات کام، مرجع فروش و صدور آنلاین بیمه مسافرتی سامان

پادکست کوتاه بیمه مسافرتی ترکیه

معرفی، خرید، پوشش‌ها، کمک‌رسان و …

بیمه مسافرت به ترکیه

برای خرید بیمه مسافرتی ترکیه، ابتدا باید با شرکت‌های بیمه معتبری که خدمات بیمه مسافرت را ارائه می‌دهند مانند بیمه مسافرتی سامان، تماس بگیرید یا به سایت فروش آنلاین بیمه مسافرتی مراجعه کنید. شرکت‌های بیمه معتبر معمولاً پوشش‌های مختلفی را برای بیمه مسافرت به ترکیه ارائه می‌دهند، از جمله بیمه فوریت‌های پزشکی و دندانپزشکی، بیمه مفقودی چمدان‌ها، مدارک و بار و …، بیمه تأخیر پرواز و بیمه مسئولیت مدنی و سایر پوشش‌ها.

قبل از خرید آنلاین بیمه مسافرتی، بهتر است قوانین و شرایط بیمه را به دقت مطالعه کنید و اطمینان حاصل کنید که تمامی نیازهای خود را در پلن بیمه انتخابی پوشش داده شده است. همچنین، توجه کنید که برخی از بیمه‌ها ممکن است محدودیت‌هایی در مورد بیماری‌های مزمن یا وضعیت‌های خاص داشته باشند.

اگر در خصوص بیمه مسافرتی ترکیه سوال یا ابهامی دارید می‌توانید با کارشناسان بیمه مسافرتی ما از طریق واتس‌اپ یا تلفن تماس بگیرید.

این نکته را همواره در نظر داشته باشید بیمه مسافرتی سامان سالهاست که بالاترین پوشش‌ها و خدمات بیمه مسافرتی را در کشور ارائه میدهد.

پرداخت حق بیمه یا همان قیمت بیمه مسافرتی نیز بسته به پوشش و مدت زمان سفر و سن مسافر ممکن است متفاوت باشد. پس از خرید بیمه سفر، شما بیمه‌نامه خود را دریافت می‌کنید که شماره تماس بیمه‌گر، کمک‌رسان و اطلاعات ضروری دیگر را در بر دارد. در صورت بروز هرگونه مشکل در سفر، باید با کارشناسان شرکت بیمه تماس بگیرید و مورد خود را گزارش دهید.

بنابراین، خرید بیمه مسافرت به ترکیه برای حفظ امنیت و آرامش خاطر شما در سفر بسیار توصیه می‌شود.

بیمه مسافرتی ترکیه

آیا بیمه مسافرتی برای ترکیه اجباری است؟

بیمه مسافرتی برای سفر به ترکیه اجباری نیست ولی برخورداری از آن بسیار توصیه می‌شود. در واقع، در بیشتر موارد، کشورها برای ورود به آنها بیمه مسافرتی را اجباری نمی‌کنند. با این حال، در نظر داشته باشید که بدون بیمه مسافرتی، شما ممکن است در صورت بروز هرگونه مشکل در سفر به ترکیه، مانند بیماری یا تأخیر پرواز، برای تامین هزینه‌ها و کمک‌های لازم به مشکلات مالی مواجه شوید. این نکته که انتقال پول از کشور به سایر کشورها پروسه‌ای زمانبر است را هم به ریسک‌های نداشتن بیمه اضافه کنید متوجه می‌شوید نداشتن بیمه در سفر ریسک بسیار بزرگی است.

پس با توجه به پایین بودن قیمت بیمه مسافرتی ترکیه خرید آن بسیار منطقی است. مسافرینی که قصد سفر به ترکیه را دارند می‌توانند با پرداخت مبلغی بین ۲۰ تا ۵۰۰ هزار تومان، بیمه مسافرتی ویژه ترکیه با پوشش‌های بیمه‌ای تا سقف ۷۰ هزار یورو تهیه کنند.

مختصری درباره ترکیه و لزوم تهیه بیمه مسافرتی قبل از سفر به ترکیه

همانطور که میدانید ترکیه یکی از مقاصد محبوب برای سفر توریستی و مهاجرت در منطقهٔ خاورمیانه و جهان است. این کشور با تاریخچهٔ فرهنگی غنی، جاذبه‌های گردشگری متنوع، طبیعت زیبا و آثار تاریخی منحصر به فرد، هر ساله میزبان میلیون‌ها گردشگر از سراسر جهان است. علاوه بر این، ترکیه به عنوان یک مقصد مهاجرتی نیز جذابیت‌های خاص خود را دارد.

سفر توریستی به ترکیه:

تاریخچهٔ غنی: ترکیه دارای تاریخچهٔ بسیار قدیمی و فرهنگ غنی است که در آثار تاریخی و معماری مختلف به نمایش گذاشته می‌شود. شهرهای مانند استانبول، گونیا، انطاکیه و طرابزون از جمله مقاصد تاریخی محبوب هستند.

طبیعت زیبا: ترکیه دارای مناظر طبیعی شگفت‌انگیزی از جمله کوه‌ها، دریاها، دره‌ها و پارک‌های ملی است. شهرهایی مانند آنتالیا، بودروم، کپادوکیا و پاموک‌کاله به عنوان مقاصد گردشگری طبیعتی محبوب شناخته می‌شوند.

آشپزی لذیذ: ترکیه به عنوان یکی از مکان‌های معروف جهان در زمینهٔ آشپزی، دارای غذاهای لذیذ و متنوعی است که می‌توانید در رستوران‌ها و بازارهای محلی تجربه کنید. کباب‌ها، دلمه‌ها، برشته‌ها و شیرینی‌های مختلف جزء از غذاهای محبوب ترکیه هستند.

اما سفر مخاطرات خود را دارد که باید قبل از سفر پیش‌بینی کنید و البته هر مسافری قصد نهایت لذت از سفر خود را دارد بنابراین، مسافران بهتر است به مزایای بیمه مسافرتی توجه کنند و اینکه در صورت بروز مشکلات شرکت کمک‌رسان بیمه مسافرتی حامی آنها خواهد بود.

پوشش‌های بیمه مسافرتی ترکیه

بیمه مسافرتی برای ترکیه می‌تواند پوشش‌های متنوعی را ارائه دهد. در ادامه، برخی از انواع پوشش‌های بیمه مسافرتی معمول برای سفر به ترکیه را بررسی می‌کنیم:

پوشش‌های بیمه مسافرتی از طرح ۱۰.۰۰۰ یوروی یا همان طرح اقتصادی شروع می‌شود که نسبت به سایر طرح‌ها ریسک‌های کمتری را تحت پوشش میدهد. اما مسافرینی که مقصد سفر آنها کشور ترکیه می‌باشد می‌توانند علاوه بر طرح اقتصادی، بیمه مسافرت به ترکیه را با سقف‌های بالاتر مانند ۳۰.۰۰۰ یورو، ۵۰.۰۰۰ یورو و ۷۰.۰۰۰ یورویی را نیز خریداری نمایند.

همچنین در پوشش بیمه‌های مسافرتی سامان، بیمه‌نامه‌هایی طراحی شده‌اند که بیماری های مسبوق به سابقه را نیز پوشش می دهند! لذا با توجه به اینکه بیماری‌های مسبوق به سابقه تحت پوشش بیمه‌نامه‌های مسافرتی عادی قرار نمی‌گیرند و استثنا می‌گردند، اما به افرادی که بیماری‌های پیش زمینه‌ای مانند بیماری قلبی، فشار خون، قند خون، دیابت و سنگ کلیه دارند پیشنهاد می‌گردد بیمه نامه مسافرتی با پوشش بیماری مسبوق به سابقه را خریداری نمایند.

موارد تحت پوشش بیمه مسافرتی ترکیه

۱ . پوشش پزشکی:

این پوشش شامل پرداخت هزینه‌های پزشکی و درمانی در طول مدت سفر و در کشور ترکیه می‌باشد. چنانچه در طول مدت سفر در کشور ترکیه بیماری حادث شود و یا حادثه‌ای که منجر به مصدومیت برای مسافر رخ دهد، مسافری که بیمه مسافرتی را قبل از شروع سفر خود خریداری نموده می‌تواند خسارت‌های مربوطه را از محل بیمه نامه خود از شرکت بیمه سامان، در داخل و یا خارج ایران دریافت نماید.

مشروط به اینکه آن بیماری مسبوق به سابقه نباشد. و یا اینکه بیمه نامه ی مسافرتی خریداری شده با پوشش بیماری مسبوق به سابقه باشد.

پوشش پزشکی بیمه مسافرتی ترکیه شامل مراقبت‌های پزشکی، بستری در بیمارستان، داروها، معاینات و سایر خدمات بهداشتی تا سقف بیمه‌نامه مسافرتی خریداری شده می باشد.
هر چند که بیمه‌نامه‌ای نیز جهت بیماری های مسبوق به سابقه طراحی شده و در سایت موجود می‌باشد. مسافر با خرید این بیمه نامه و پرداخت حق بیمه مربوطه بیماری‌های مسبوق به سابقه خود را مانند بیماری های قلبی و کلیوی را نیز تحت پوشش قرارمی دهد.

توضیح: بیماری مسبوق به سابقه به بیماری گفته می‌شود که در اثر بیماری دیگری که از قبل وجود دارد اتفاق بیفتد. مانند فشار خون که گاها منجر به سکته می‌شود. یا مانند بیماری سنگ کلیه که در سفر با حرکت کردن سنگ در کلیه یا مثانه مشکلاتی به وجود اورد و مثال‌هایی از این قبیل و همینطور مشکلاتی که در اثر بیماری دیابت بروز می‌کنند.

۲ . پوشش دندانپزشکی:

این پوشش هزینه های خدمات فوریت های دندانپزشکی را شامل می شود. شایان ذکر است درمان قطعی دندان شامل این پوشش نمی‌گردد.

۳ . پوشش تأخیر پرواز:

این پوشش هزینه های غیر مترغبه در سفر شما را تأمین می‌کند که در صورت تأخیر پرواز در ترکیه، هزینه‌های مرتبط با اقامت موقت، خوراک و انتقال به مقصد نهایی را تحمل نکنید.

۴ . پوشش بار:

این پوشش شامل خسارت یا از دست رفتن بار شما در سفر به ترکیه است. ممکن است شامل هزینه جبران خسارت وارده به بار، جبران از دست رفتن بار، و هزینه‌های مربوط به بار مسافرتی شما باشد. این پوشش بیمه‌ای هزینه‌های الزامی سفر را در صورت عدم دریافت چمدان در کشور ترکیه را پرداخت می‌نماید. مانند خرید لوازم بهداشت شخصی و خرید لباس مورد نیاز در سفر

لازم به ذکر است در سفرهایی که دارای استاپ در بین مسیر می‌باشند این پوشش به دلیل عدم توجه کافی از سوی پرسنل فرودگاهی، به شدت توصیه می‌گردد.

۵ . ارسال وجه انضمان:

در صورتی که وجه نقد بیمه شده در طول مدت سفر، در نتیجه‌ی مفقود شدن بار و یا سرقت بار، یا حادثه و بیماری از بین برود و نیز مبلغ مورد درخواست بیمه شده قبل از سفر به صورت وجه نقد نزد شرکت بیمه سپرده شده باشد تا سقف مندرج در بیمه نامه در سفر به بیمه شده پرداخت می گردد.
۶ . پوشش معاضدت حقوقی : شامل مشاوره حقوقی و پرداخت هزینه های دعاوی بیمه شده در صورتی که طبق قوانین مدنی کشورترکیه تحت پیگرد باشد تا سقف مندرج در بیمه نامه

۷ . پوشش بازگرداندن متوفی:

هزینه بازگرداندن فرد فوت شده و تشریفات اداری مربوطه از کشور ترکیه به ایران معادل ۱۵ بلیط اکونومی ایرلاینی می‌باشد که متوفی را به کشور مبدا باز می‌گرداند. این ایرلاین‌ها عمدتا ایرلاین‌های ملی می‌باشند نه ایرلاین‌های خصوصی، که همین امر موجب هزینه‌های بسیار گزاف می‌شود. این پوشش بیمه‌ای تمامی هزینه‌های انتقال جسد را پوشش می‌دهد.
لازم به ذکر است که در بسیاری از موارد منجر به فوت، هزینه‌های بیمارستانی اعم از حادثه یا بیماری هم مستتر می‌گردد که جمیع مباحث منجر به هزینه‌های بسیار گزاف برای گردشگران در سفر می‌گردد.

۸ . پرداخت هزینه‌های بلیط رفت و برگشت:

هزینه اقامت یک نفر به درخواست بیمه شده مشروط به اینکه بیمه شده بیش از ۱۰ روز در محل اقامت بستری شده باشد تا سقف مندرج در بند بیمه نامه.

۹ . بازگشت هزینه‌های برگشت:

یکی از اعضای بلافصل خانواده به کشور محل اقامت در صورتی که بیمه شده بیش از ۱۰ روز بستری شده باشد. و یا هزینه بازگشت کودکان زیر ۱۵ سال بیمه شده به ایران در صورت فوت و یا بستری شدن بیش از ۱۰ روز بیمه شده در مقصد سفر.

۱۰ . پرداخت هزینه‌های بازگشت غیر منتظره:

بیمه شده به ایران به دلیل مسایل حاد پزشکی

۱۱ . جبران هزینه‌های بیماری کوید ۱۹:

در صورت ابطلاع بیمه شده به بیماری کوید ۱۹ در طول مدت سفر.

چناچه ۷۲ ساعت قبل از سفر تست کوید ۱۹ را داده باشد و کارت واکسن دوز دوم را نیز داشته باشد هزنه های بیماری و قرنطینه بیمه شده تا سقف مندرج در پوشش کوید ۱۹ قابل پرداخت خواهد بود.

مهم است که قبل از خرید بیمه، شرایط و محدودیت‌های هر پوشش را به دقت مطالعه کنید و اطمینان حاصل نمایید که بیمه نامه مسافرتی خریداری شده تمامی نیازهای شما را پوشش می‌دهد. اگر به دنبال کامل‌ترین پوشش‌ها هستید، پیشنهاد ما به شما بیمه‌نامه‌هایی با سقف ۷۰.۰۰۰ یورویی است.

همچنین، توجه داشته باشید که پوشش‌ها و شرایط می‌توانند در هر طرح بیمه‌ای متفاوت باشند. لذا با توجه به هزینه‌های گزاف غیر قابل پیش‌بینی در سفر، دارا بودن بیمه مسافرتی در طول سفر به مسافرین عزیز توصیه می گردد.

اگر همچنان سوال یا ابهامی در خصوص خرید یا استفاده از بیمه مسافرتی دارید، با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید. به صورت ۷/۲۴ پاسخگوی مسافرین گرامی هستیم.